Незрівнянно солодкі фініки діти їдять з особливим задоволенням. Це ідеальна альтернатива льодяникам і шоколадним цукеркам. Ми звикли цінувати їх за приємний смак, але далеко не всі здогадуються, який скарб ховається в цих скромних на вигляд плодах. Сьогодні ми розповімо про користь фініків і поділимося рецептами смачних страв.

Незаперечна користь фініків
У фініках міститься цілий набір корисних речовин: починаючи від вітамінів групи В і завершуючи філлохинон і клітковиною. Також є ретинол, жирні кислоти і мікроелементи: сірка, фосфор, мідь, кальцій і багато інших. Навряд чи можна підібрати в аптеці рівноцінну заміну звичайної жмені фініків, та й чи варто. Адже ці непоказні плода підтримають організм дітей, що страждають від патологій серцево-судинної системи, допоможуть при діареї, підвищать імунітет.

Обов’язково рекомендуємо включити фініки в раціон дітей, які перенесли хірургічне втручання або постраждалих від тривалої хвороби. Більш вдалого кошти для реабілітаційного періоду вам не знайти. В комплексі з фізіотерапевтичними процедурами і традиційним лікуванням можна домогтися приголомшливих результатів. Крім того, фініки регулюють діяльність травної системи, підвищуючи засвоюваність корисних речовин. Вони принесуть величезну користь дитячого організму:

У фініках міститься багато розчинних волокон, які позитивно впливають на стан кишечника, підтримуючи в ньому нормальну флору. Це відмінна профілактика запорів, тому, якщо ваш малюк до них схильний, не забувайте час від часу доповнювати його раціон цими плодами. Важливо! Попередньо фініки слід замочити в холодній воді на 10-12 годин, щоб посилити проносний ефект.
При регулярному вживанні активізується розмноження корисних мікроорганізмів у кишечнику. Якщо ваша дитина брав курс антибіотиків, обов’язково використовуйте фініки для нормалізації кишкової мікрофлори.

При харчових отруєннях дітки втрачають багато рідини, з-за чого зростає ризик зневоднення. З допомогою фініків ви зможете його істотно зменшити завдяки вмісту в них кальцію відтік води сповільниться.

Фосфор і кальцій сприяють зміцненню кісток — це особливо важливо в ранньому віці, коли відбувається інтенсивний розвиток кістково-скелетної системи.

Фініки — оптимальне рішення для діток, схильних до анемії. Зрозуміло, ніхто не закликає давати їх дитині щодня, але раз в 3-4 дні — обов’язково. У плодах міститься багато заліза, і воно добре засвоюється набагато краще, ніж цей же елемент, що приймається у вигляді фармацевтичних препаратів.

Завдяки сірці фініки здатні знижувати алергічну реакцію, зокрема, викликане пилком рослин, тополиним пухом.

Важливо! Від вживання фініків краще утриматися дітям з надлишковою масою тіла. Це обумовлено їх високою енергетичною цінністю. Зате для юних спортсменів вони незамінні — адже у 100 г плодів міститься 300 калорій, чого достатньо, щоб швидко відновитися після тренування з плавання, легкої атлетики, боксу чи інших видів. Швидкому зняттю втоми сприяють містяться в фініках, глюкоза, фруктоза і сахароза, які моментально всмоктуються в кров.

В силу пристрасті до цифрових гаджетів сучасні діти часто мають погіршена зір. Для його відновлення рекомендуємо двічі на тиждень вживати фініки. Вони знизять стомлюваність очей, підвищують гостроту зору, зменшать ймовірність настання курячої сліпоти.

Смачного!

Джерело: http://coquette.in.ua/finiki-dlya-ditej/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *