Роль вітамінів для здоров’я і нормального розвитку дитини незаперечна. Вони регулюють обмін речовин, процеси кровотворення, необхідні для підтримки імунітету, формування скелета, м’язів і органів. Повноцінний ріст і розвиток дитини можливий тільки за умови, що дитячий організм отримує достатню кількість вітамінів.

Наприклад, вітамін А відповідає за процес формування зубів і кісток, за стан зору. Вітаміни групи В підтримують функцію мозку, регулюють роботу нервової системи, забезпечують нормальний апетит і ріст. Вітамін С також важливий для кісток і зубів дитини, для зміцнення імунітету та профілактики кровоточивості ясен.

Вітамін D сприяє засвоєнню кальцію і бере участь у формуванні кісток. Вітамін Е підтримує оптимальний вуглеводний обмін в організмі дитини.

Натуральним джерелом вітамінів є харчування, зокрема, свіжі овочі та фрукти. А вітамін D утворюється в організмі під впливом сонячного світла. Але доступ до цих природних джерел в різні сезони року відрізняється. Наприклад, восени і взимку сонячні дні бувають не так часто, а до весни запас вітамінів в овочах і фруктах значно зменшується. Як забезпечити дитину всіма необхідними вітамінами, незалежно від пори року?
Літо – саме час поповнити запаси вітамінів в організмі дитини. Тому на столі щодня повинні бути свіжі овочі, фрукти, ягоди, зелень.

У цей період майже всі рослинні продукти багаті вітаміном С. Вітаміни A, K, PP, фолієва кислота містяться в плодах червоного і жовтого кольору.

Влітку дитина інтенсивно росте. Тому на дитячому столі обов’язково має бути багато продуктів, багатих кальцієм (молоко, сир, йогурт, сир, риба).
Для засвоєння кальцію потрібен вітамін D, який синтезується в організмі під впливом сонячних променів. Тому влітку дитині потрібно багато бувати на свіжому повітрі в сонячну погоду.

Особливість жаркої пори року – поганий апетит. Влітку в меню зазвичай менше продуктів тваринного походження (м’ясо, печінка, риба, яйця, молоко). Але в дитячому раціоні вони повинні бути обов’язково, оскільки є джерелами вітамінів групи В і Е.

Будьте здорові!

Джерело;ukrhealth.net/vitaminnij-kalendar-dlya-ditej/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *