З самого дитинства ми тільки й чуємо – потрібно їсти свіжі фрукти й овочі, у них багато вітамінів, вони дуже корисні. А чому? Цього ніхто не пояснює. Давайте розберемося, що нам це дає, і в чому полягає користь овочів і фруктів.

1 . Піднімають настій

Фрукти та овочі так само що шоколад – містять речовини (селен і фолієву кислоту), які сприяють виробленню ендорфінів. Якщо що-небудь не склалося – з’їжте яблуко або банан, і настрій покращиться.

2 . Дарують бадьорість

Фрукти і овочі містять багато води – одночасно рятують і від голоду, і від спраги, швидко засвоюються. Якщо потрібен заряд бадьорості – кращого рішення не знайти. Тому ранковий сніданок так корисно починати з фруктів – і настрій піднімуть, і енергією зарядят.

3 . Додають вітамінів

Скільки фармацевти не б’ються над створенням супервітамінок, а ідеального балансу знайти не можуть. Неможливо в одній таблетці умістити вітаміни так, щоб всі вони повністю засвоювалися! З овочами та фруктами такої проблеми не виникає – все гармонійно, все засвоюється.

4 . Допомагають схуднути

Овочі та фрукти містять море клітковини, яка майже не містить калорій, але дає відчуття ситості. Тому їх можна їсти в будь-якій кількості і не боятися зайвої ваги – їй при такому раціоні нізвідки буде взятися. Вдобавок клітковина, немов липка стрічка, збирає шкідливі хімічні речовини і канцерогени і виводить їх з організма.

5 . Рятують від холестерину

Ніщо так не страшне для серцево – судинної системи, як надлишок холестерину. Знизити його рівень в крові теж допоможуть фрукти і овочі. Холестерин потрапляє в організм з тваринною їжею і виробляється печінкою. У рослинній їжі холестерину немає, зате в ній є пектин, який допомагає виводити шкідливий холестерин з організма.

6 . Подовжують молодість

Пам’ятаете молодильні яблучка з казок? Так от – вони існують. Фрукти і овочі містять антиоксиданти, які допомагають оновлюватися клітинам організму і запобігають окисленню органічних сполук – просто кажучи, дозволяють вам бути молодшими.

7 . Роблять розумнішими

Овочі та фрукти допоможуть зберегти ясність розуму і відмінну пам’ять: нещодавно опублікували результати дослідження, в якому з’ясували, що 6-8 фруктів і овочів на день допомагають краще запам’ятовувати і вирішувати математичні задачкі. А ще фрукти і овочі рятують від захворювань мозку: у знаменитій книзі « Китайське дослідження» пишуть, що три порції фруктів і овочів щодня допоможуть знизити ризик інсульту. Одна порція – це, наприклад, 1/ 2 чашки персиків, 1/ 4 чашки томатного соусу, 1/ 2 чашки броколі або одна картоплина. Півчашки – це небагато.

8 . Захищають від хвороб

Учений Колін Кембелл 20 років шукав взаємозв’язок між хворобами та харчуванням. Перевірив раціон мільйонів людей і довів – фрукти і овочі лікують краще за будь якого лікаря. І чим більше їх у вашому раціоні – тим нижче ризик захворіти раком, діабетом і іншими страшними хворобами.

9 . Економлять час

Тому що їх практично не потрібно готувати. Звичайно, їсти картоплю сирою не варто, але більшість фруктів перед їжею досить просто вимить.

І зрештою, фрукти і овочі – це просто дуже смачно!

Джерело: https://korysniporady.com.ua/korist-fruktiv-ta-ovochiv/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *